Joulukuun ohjelma

Su 1.12. klo 16:00       Jumalanpalvelus
Juonto: Terttu Kasurinen
Puhe: Timo Kangasmaa
Musiikki: Bändi
Suunnitellaan Joulujuhlaa

To 5.12. klo  18:30      Rukous/rakentumisilta Room. 15 luku

La 7.12. klo 11:45       Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 8.12. klo 16:00       Jumalanpalvelus
Juonto:  Manu Bollström
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Manu, Regina ja Aila Bollström

To 12.12. klo  18:30     Matalan kynnyksen ilta

Su 15.12. klo 16:00      Joulujuhla
Juonto: Karoliina Leikkari
Puhe:  Ari Kasurinen,

Jouluevankeliumi, Maa on niin kaunis, yhdessäoloa, leikkejä,musiikkia, puuroa ym.

Musiikki:               Eri kokoonpanot

La 21.12. klo 11:45      Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Tammikuu 2020
To 2.1. klo  18:30       Rukous/rakentumisilta Room. 16 luku

La 4.1. klo 11:45        Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 5.1. klo 16:00        Jumalanpalvelus
Juonto:         Pirkko Röntynen
Puhe:           Ari Kasurinen
Musiikki                Kitarakuoro

To 9.1. klo  18:30       Matalan kynnyksen ilta

Toukokuun ohjelma

To 2.5, klo  18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 5.5. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Maija Haikonen, Eero Hartikainen
Musiikki: Kitarakuoro

To 9.5. klo 18.30 Rukous/rakentumisilta
Room. 4

La 11.5. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 12.5. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Pirkko Röntynen
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Aila, Manu ja Regina

To 16.5. klo  18:30 Matalan kynnyksen ilta

Su 19.5. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Johannes Gönroos
Puhe: Jari Taskinen
Musiikki Jari Taskinen

To 23.5. klo 18.30 Rukous/rakentumisilta
Room. 5

La 25.5. klo 11.45 Hartaus ja klo12 ruokakassienjako

Su 26.5. klo 16.00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Terttu Kasurinen
Puhe: Pirkko Röntynen
Musiikki Erkki Marjasvaara

Huhtikuun ohjelma

to 4.4. klo 18.30 Matalan kynnyksen ilta

su 7.4. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Puhe: Pirkko Röntynen
Juonto: Manu Bollström
Musiikki: Erkki Marjasvaara

to 11.4. klo 18.30 Rukous- ja rakentumisilta
Roomalaiskirje 2

la 13.4. klo 11.45 Hartaus ja klo 12.00 ruokakassien jako

su 14.4. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Puhe ja musiikki: Jorma Uimonen
Juonto: Ari Kasurinen

su 21.4. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Puhe: Ari Kasurinen
Juonto: Johannes Grönroos
Musiikki: Kitarakuoro

to 25.4. klo 18.30 Rukous- ja rakentumisilta
Roomalaiskirje 3

la 27.4. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 28.4. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Puhe: Timo Kangasmaa
Juonto: Karoliina Leikkari
Musiikki: Bändi

Maaliskuun ohjelma

La 2.3. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 3.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Ari Kasurinen
Puhe: Todistuskokous
Musiikki: Anita Kinnunen ja Terttu Kasurinen

To 7.3. klo  18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 10.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Pekka Ojala

To 14.3. klo 18.30 Rukous- ja rakentumisilta
Apostolienteot luku 28

La 16.3. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 17.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Ari Kasurinen
Puhe: Aarne Annala
Musiikki: Pekka Ojala

To 21.3. klo 18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 24.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Timo Kangasmaa
Puhe: Karoliina Leikkari
Musiikki: Bändi

To 28.3. klo 18.30 Rukous- ja rakentumisilta

La 30.3. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 31.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Pirkko Röntynen
Puhe: Ari Korolainen
Musiikki: Manu ja Aila Bollström, Regina Åkerlund

Helmikuun ohjelma

La 2.2.  klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 3.2. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Johannes Grönroos
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki Kitarakuoro

To 7.2. klo 18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 10.2. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Karoliina Leikkari
Puhe: Ilari Luoma
Musiikki Bändi

To 14.2. klo 18:30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolienteot luku 26

La 16.2. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 17.2. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Anita Kinnunen
Puhe: Terttu Kasurinen
Musiikki: Erkki Marjasvaara ja Manu Bollström

To 21.2. klo 18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 24.2. klo 16.00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Pirkko Röntynen
Puhe: Timo Kangasmaa
Musiikki Manu ja Aila Bollström, Regina Åkerlund

To 28.2. klo 18.30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolienteot luku 27

Tammikuun ohjelma

To 3.1. klo 18.30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolienteot luku 23

La 5.1. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 6.1. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Terttu Kasurinen
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki:  Anita Kinnunen ja Terttu Kasurinen

To 10.1. klo  18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 13.1. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Pirkko Röntynen
Musiikki:  Manu ja Aila Bollström, Regina Åkerlund

To 17.1. klo 18.30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolienteot luku 24

La 19.1. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 20.1. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Johannes Grönroos
Puhe: Karoliina Leikkari
Musiikki: Bändi

To 24.1. klo  18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 27.1. klo 16.00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Timo Kangasmaa
Puhe: Manu Bollström
Musiikki: Erkki Marjasvaara ja Timo Kangasmaa

To 31.1. klo  18.30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolienteot luku 25

Maaliskuun ohjelma

To 1.3. klo  18.30 Rukous/rakentumisilta Apostolienteot luku 9

La 3.3. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 4.3. klo 16.00  Jumalanpalvelus
Juonto: Jaana Jäntti
Puhe: Tuomas Petlin
Musiikki: Erkki Marjasvaara

La 10.3. klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 11.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Paula Niskanen
Puhe: Highamit
Musiikki: Karoliina Leikkari ja Erkki Marjasvaara

To 15.3. klo  18.30 Rukous/rakentumisilta Apostolienteot luku 10

La 17.3. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 18.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Tuomas Petlin
Puhe:  Ari Korolainen
Musiikki: Bändi

La 24.3. klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 25.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Aila ja Manu Bollstöm

To 29.3. klo 18.30 Rukous/rakentumisilta Kiirastorstai Ei pidetä