Seurakunnassa tapahtuu toukokuussa

Sunnuntai 6.5.2018 16.00 Jumalanpalvelus
Juontaa Paula Niskanen, Puhujavieraana Kansanlähetyksen evp Etiopian lähetti Ulpu Leino
Ylistys:Bändi

To 10.5. klo 18.30
Rukous- ja rakentumisilta Apt 12

La 12.5.klo 11.45
Hartaus ja ruokakassien jako

Äitienpäivä Su13.5. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juontaa Ari Kasurinen
Puhuu Manu Bollström Ylistys: Kitarakuoro

Su 20.5. klo 16.00: Jumalanpalvelus Juonto:Aarne Annala Todistuskokous/Ari
Ylistys Pekka Ojala

To 24.5. klo18.30
Rukous- ja rakentumisilta Apt 13

26.5. klo 11.45
Hartaus ja ruokakassien jako

Su 27.5. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juontaa Timo Kangasmaa
Puhujavieraana: Ilari Luoma
Ylistys: Timo ja Erkki

Mainokset

HUHTIKUUN OHJELMA

Su 1.4. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Johannes Grönroos
Puhe: Jari Taskinen
Musiikki: Jari Taskinen ja Erkki Marjasvaara

Su 8.4. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Ari Kasurinen
Puhe: Seppo Rajamäki
Musiikki: Kitarakuoro

Seppo esittelee myös Aikamedian keväällä 2018 ilmestyvää Kommentaariraamattua

To 12.4. klo 18:30 Rukous- ja rakentumisilta (Apostolienteot luku 11)

La 14.4. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 15.4. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Paula Niskanen
Puhe: Seija Uimonen
Musiikki: Erkki Marjasvaara ja Timo Kangasmaa

Su 22.4. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Erkki Marjasvaara
Puhe: Hannu Vuorinen
Musiikki: Bändi

To 26.4. klo 18:30 Rukous- ja rakentumisilta (Apostolienteot luku 12)

La 28.4. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 29.4. klo 16:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Timo Kangasmaa
Puhe: Esko Taipale
Musiikki: Aila ja Manu Bollström

Olet sydämellisesti tervetullut tilaisuuksiin!

Maaliskuun ohjelma

To 1.3. klo  18.30 Rukous/rakentumisilta Apostolienteot luku 9

La 3.3. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 4.3. klo 16.00  Jumalanpalvelus
Juonto: Jaana Jäntti
Puhe: Tuomas Petlin
Musiikki: Erkki Marjasvaara

La 10.3. klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 11.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Paula Niskanen
Puhe: Highamit
Musiikki: Karoliina Leikkari ja Erkki Marjasvaara

To 15.3. klo  18.30 Rukous/rakentumisilta Apostolienteot luku 10

La 17.3. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 18.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Tuomas Petlin
Puhe:  Ari Korolainen
Musiikki: Bändi

La 24.3. klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 25.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Aila ja Manu Bollstöm

To 29.3. klo 18.30 Rukous/rakentumisilta Kiirastorstai Ei pidetä

Helmikuun ohjelma

To 1.2. klo  18.30  Rukous/rakentumisilta Apostolienteot luku 7

La 3.2. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 4.2. klo 16.00  Jumalanpalvelus
Juonto: Johannes Grönroos
Puhe: Manu Bollström
Musiikki: Manu ja Aila Bollström

La 10.2. klo 13  Naisten päivähetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 11.2 klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Tuomas Petlin
Puhe: Jari Taskinen
Musiikki: Jari Taskinen, Erkki Marjasvaara ja Timo Kangasmaa

To 15.2. klo  18.30  Rukous/rakentumisilta Apostolienteot luku 8

La 17.2. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 18.2. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Paula Niskanen
Puhe:  Karoliina Leikkari
Musiikki: Bändi

La 24.2. klo 13  Naisten päivähetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 25.2. klo 16.00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Erkki Marjasvaara
Puhe: P.T. Juntumaa
Musiikki: V-M Niskanen

Tammikuun ohjelma

To 4.1. klo  18.30  Rukous/rakentumisilta Peruttu

La 6.1. klo 11.45  Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 7.1. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Erkki Marjasvaara
Puhe:  Maija Haikonen
Musiikki: Tuomas Petlin

La 13.1. klo 13   Naisten päivähetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 14.1 klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto:  Paula Niskanen
Puhe: Timo Kangasmaa
Musiikki: Manu ja Aila Bollström

To 18.1. klo  18.30  Rukous/rakentumisilta Apostolienteot luku 6

La 20.1. klo 11.45  Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 21.1.  klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Jaana Jäntti
Puhe: Erkki Marjasvaara
Musiikki:  Erkki, Timo ja Manu

La 27.1.  klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 28.1. klo 16:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Karoliina Leikkari
Puhe:  Hannu Nyman
Musiikki: Bändi

Joulukuun ja tammikuun alun ohjelma

La 2.12. klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaajat: Terttu ja Anita

Su 3.12. klo 16 Jumalanpalvelus
Juonto: Johannes Grönroos
Puhe: Paula Niskanen
Musiikki: Karoliina Leikkari

To 7.12. klo 18:30  Rukous- ja rakentumisilta
Apostolien teot 5

La 9.12. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 10.12. klo 16 Jumalanpalvelus
Juonto: Ari Kasurinen
Puhe: Tuomas Petlin
Musiikki: Erkki Marjasvaara & Timo Kangasmaa

Su 17.12. klo 16 JOULUJUHLA
Juonto: Tuomas
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikissa eri kokoonpanoja

Su 24.12. klo 23 Aattoyön hartaus
TAMMIKUUN 2018 OHJELMAA

To 4.1. klo 18:30 Rukous- ja rakentumisilta
Apostolien teot 6

La 6.1. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 7.1. klo 16 Jumalanpalvelus
Juonto: Erkki Marjasvaara
Puhe: Maija Haikonen
Musiikki: Tuomas Petlin

Su 14.1. klo 16 Jumalanpalvelus
Juonto: Paula Niskanen
Puhe: Timo Kangasmaa
Musiikki: Terttu & Anita

Marraskuun ohjelma

La 4.11. klo 13:00  Naisten päivähetki
Ohjaus: Anita ja Terttu

Su 5.11. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Erkki Marjasvaara

To 9.11. klo 18:30 Rukous- ja rakentumisilta (Apostolienteot, luku 3)

La 11.11. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 12.11. klo 16:00 ”Miten Jumala on vaikuttanut elämässäni” – Todistuskokous
Juonto: Jaana Jäntti
Musiikki: Kitarakuoro

klo 17:30 Seurakunnan virallinen syyskokous

La 18.11. klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaus: Anita ja Terttu

Su 19.11. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Paula Niskanen
Musiikki ja puheenvuorot: Aarteenetsijät

To 23.11. klo 18:30 Rukous- ja rakentumisilta (Apostolienteot, luku 4)

La 25.11. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 26.11. klo 16:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Ari Kasurinen
Puhe: Esa Vihavainen
Musiikki: Tuomas Petlin ja Erkki Marjasvaara