Tammikuun ohjelma

To 4.1. klo  18.30  Rukous/rakentumisilta Peruttu

La 6.1. klo 11.45  Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 7.1. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Erkki Marjasvaara
Puhe:  Maija Haikonen
Musiikki: Tuomas Petlin

La 13.1. klo 13   Naisten päivähetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 14.1 klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto:  Paula Niskanen
Puhe: Timo Kangasmaa
Musiikki: Manu ja Aila Bollström

To 18.1. klo  18.30  Rukous/rakentumisilta Apostolienteot luku 6

La 20.1. klo 11.45  Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 21.1.  klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Jaana Jäntti
Puhe: Erkki Marjasvaara
Musiikki:  Erkki, Timo ja Manu

La 27.1.  klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 28.1. klo 16:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Karoliina Leikkari
Puhe:  Hannu Nyman
Musiikki: Bändi

Mainokset

Joulukuun ja tammikuun alun ohjelma

La 2.12. klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaajat: Terttu ja Anita

Su 3.12. klo 16 Jumalanpalvelus
Juonto: Johannes Grönroos
Puhe: Paula Niskanen
Musiikki: Karoliina Leikkari

To 7.12. klo 18:30  Rukous- ja rakentumisilta
Apostolien teot 5

La 9.12. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 10.12. klo 16 Jumalanpalvelus
Juonto: Ari Kasurinen
Puhe: Tuomas Petlin
Musiikki: Erkki Marjasvaara & Timo Kangasmaa

Su 17.12. klo 16 JOULUJUHLA
Juonto: Tuomas
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikissa eri kokoonpanoja

Su 24.12. klo 23 Aattoyön hartaus
TAMMIKUUN 2018 OHJELMAA

To 4.1. klo 18:30 Rukous- ja rakentumisilta
Apostolien teot 6

La 6.1. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 7.1. klo 16 Jumalanpalvelus
Juonto: Erkki Marjasvaara
Puhe: Maija Haikonen
Musiikki: Tuomas Petlin

Su 14.1. klo 16 Jumalanpalvelus
Juonto: Paula Niskanen
Puhe: Timo Kangasmaa
Musiikki: Terttu & Anita

Marraskuun ohjelma

La 4.11. klo 13:00  Naisten päivähetki
Ohjaus: Anita ja Terttu

Su 5.11. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Erkki Marjasvaara

To 9.11. klo 18:30 Rukous- ja rakentumisilta (Apostolienteot, luku 3)

La 11.11. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 12.11. klo 16:00 ”Miten Jumala on vaikuttanut elämässäni” – Todistuskokous
Juonto: Jaana Jäntti
Musiikki: Kitarakuoro

klo 17:30 Seurakunnan virallinen syyskokous

La 18.11. klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaus: Anita ja Terttu

Su 19.11. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Paula Niskanen
Musiikki ja puheenvuorot: Aarteenetsijät

To 23.11. klo 18:30 Rukous- ja rakentumisilta (Apostolienteot, luku 4)

La 25.11. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 26.11. klo 16:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Ari Kasurinen
Puhe: Esa Vihavainen
Musiikki: Tuomas Petlin ja Erkki Marjasvaara

Lokakuun ohjelma

Su  1.10. klo 16:00      Jumalanpalvelus
Juonto: Terttu Kasurinen
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Erkki Marjasvaara

La 7.10. klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaus: Anita ja Terttu

Su  8.10. klo 16:00      Jumalanpalvelus
Juonto: Erkki Marjasvaara
Puhe: Paula Niskanen
Musiikki: Karoliina Leikkari

To 12.10. klo  18:30 Rukous/rakentumisilta Apostolienteot luku 1

La 14.10 klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su  15.10. klo 16:00    Jumalanpalvelus
Juonto: Erkki Marjasvaara
Puhe:  Jari Taskinen
Musiikki: Erkki Marjasvaara

La  21.10. klo 13 Naisten päivähetki
Ohjaus: Anita ja Terttu

Su  22.10. klo 16:00    Jumalanpalvelus
Juonto: Paula Niskanen
Puhe: Ari Korolainen
Musiikki: Aila ja Manu Bollström

To 26.10. klo 18:30 Rukous/rakentumisilta Apostolienteot luku 2

La  28.10. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su  29.10. klo 16:00    Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Tuomas Petlin

Syyskuun ohjelma

La 2.9. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 3.9. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto:  Tuomas Petlin
Puhe:  Manu Bollström
Musiikki:  Erkki Marjasvaara

La 9.9. klo 13 Käsityö- ja askarteluhetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 10.9. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto:  Paula Niskanen
Puhe:  Ari Kasurinen
Musiikki:  Aila ja Manu Bollström

To  14.9. klo  18:30 Rukous- ja rakentumisilta (Joh. 3. kirje)

La  16.9. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 17.9. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto:  Ari Kasurinen
Puhe:  Jari Taskinen
Musiikki: Jari Taskinen ja Erkki Marjasvaara

La 23.9. klo 13 Käsityö- ja askarteluhetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su 24.9. klo 16:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto:  Erkki Marjasvaara
Puhe:  Tuomas Petlin
Musiikki:  Karoliina Leikkari

To  28.9. klo 18:30 Rukous- ja rakentumisilta (Juudan kirje)

La 30.9. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Sunnuntaisin pyhäkoulu kokousten aikana sekä kahvi- ja teetarjoilu kokouksen jälkeen
Tervetuloa!

Elokuun ohjelma

Su 13.8. klo 16:00 Jumalanpalvelus  
Juonto:  Erkki Marjasvaara
Puhe:  Ari Kasurinen
Musiikki:  Erkki Marjasvaara
 
To 17.8. klo  18:30 Rukous- ja rakentumisilta – Joh. 1 kirje 5 luku

La 19.8. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 20.8. klo 16:00 Jumalanpalvelus  
Juonto:  Manu Bollström
Puhe:   Erkki Marjasvaara
Musiikki: Tuomas Petlin

La 26.8. klo 13 Käsityö- ja askarteluhetki
Ohjaus:  Anita ja Terttu

Su  27.8. klo 16:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen  
Juonto:  Tuomas Petlin
Puhe:  Ari Kasurinen
Musiikki:  Aila ja Manu Bollström

To 31.8. klo  18:30 Rukous- ja rakentumisilta – Joh 2 kirje