Huhtikuun ohjelma

to 4.4. klo 18.30 Matalan kynnyksen ilta

su 7.4. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Puhe: Pirkko Röntynen
Juonto: Manu Bollström
Musiikki: Erkki Marjasvaara

to 11.4. klo 18.30 Rukous- ja rakentumisilta
Roomalaiskirje 2

la 13.4. klo 11.45 Hartaus ja klo 12.00 ruokakassien jako

su 14.4. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Puhe ja musiikki: Jorma Uimonen
Juonto: Ari Kasurinen

su 21.4. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Puhe: Ari Kasurinen
Juonto: Johannes Grönroos
Musiikki: Kitarakuoro

to 25.4. klo 18.30 Rukous- ja rakentumisilta
Roomalaiskirje 3

la 27.4. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 28.4. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Puhe: Timo Kangasmaa
Juonto: Karoliina Leikkari
Musiikki: Bändi

Mainokset

Maaliskuun ohjelma

La 2.3. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 3.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Ari Kasurinen
Puhe: Todistuskokous
Musiikki: Anita Kinnunen ja Terttu Kasurinen

To 7.3. klo  18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 10.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Pekka Ojala

To 14.3. klo 18.30 Rukous- ja rakentumisilta
Apostolienteot luku 28

La 16.3. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 17.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Ari Kasurinen
Puhe: Aarne Annala
Musiikki: Pekka Ojala

To 21.3. klo 18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 24.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Timo Kangasmaa
Puhe: Karoliina Leikkari
Musiikki: Bändi

To 28.3. klo 18.30 Rukous- ja rakentumisilta

La 30.3. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 31.3. klo 16.00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Pirkko Röntynen
Puhe: Ari Korolainen
Musiikki: Manu ja Aila Bollström, Regina Åkerlund

Helmikuun ohjelma

La 2.2.  klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 3.2. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Johannes Grönroos
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki Kitarakuoro

To 7.2. klo 18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 10.2. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Karoliina Leikkari
Puhe: Ilari Luoma
Musiikki Bändi

To 14.2. klo 18:30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolienteot luku 26

La 16.2. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassien jako

Su 17.2. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Anita Kinnunen
Puhe: Terttu Kasurinen
Musiikki: Erkki Marjasvaara ja Manu Bollström

To 21.2. klo 18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 24.2. klo 16.00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Pirkko Röntynen
Puhe: Timo Kangasmaa
Musiikki Manu ja Aila Bollström, Regina Åkerlund

To 28.2. klo 18.30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolienteot luku 27

Tammikuun ohjelma

To 3.1. klo 18.30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolienteot luku 23

La 5.1. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 6.1. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Terttu Kasurinen
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki:  Anita Kinnunen ja Terttu Kasurinen

To 10.1. klo  18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 13.1. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Pirkko Röntynen
Musiikki:  Manu ja Aila Bollström, Regina Åkerlund

To 17.1. klo 18.30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolienteot luku 24

La 19.1. klo 11.45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 20.1. klo 16.00 Jumalanpalvelus
Juonto: Johannes Grönroos
Puhe: Karoliina Leikkari
Musiikki: Bändi

To 24.1. klo  18.30 Matalan kynnyksen ilta

Su 27.1. klo 16.00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Timo Kangasmaa
Puhe: Manu Bollström
Musiikki: Erkki Marjasvaara ja Timo Kangasmaa

To 31.1. klo  18.30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolienteot luku 25

TERVETULOA JOULUKUUN TILAISUUKSIIMME!

Su 2.12 klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Karoliina Leikkari
Puhe: Jari Taskinen
Musiikki: Bändi
Kokouksen jälkeen suunnitellaan yhdessä Joulujuhlaa!

To 6.12 klo 18:30 Rukous- /rakentumisilta – Apostolienteot luku 23 (Itsenäisyysp.)

La 8.12 klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 9.12 klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Erkki Marjasvaara
Musiikki: Erkki ja Manu

Su 16.12 klo 16:00 JOULUJUHLA

La 22.12 klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

To 3.1 klo 18:30 Rukous-/rakentumisilta – Apostolienteot luku 24

La 5.1 klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 6.1 klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Terttu Kasurinen
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki: Anita Kinnunen ja Terttu Kasurinen

To 10.1. klo 18:30 Rukous ja yhteysilta

Marraskuun ohjelma

Su 4.11 klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Karoliina Leikkari
Puhe: Ari Korolainen
Musiikki Bändi

To 8.11 klo 18:30 Rukous-/rakentumisilta Apostolienteot luku 21

La 10.11 klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 11.11 klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Pirkko Röntynen
Puhe: Manu Bollström
Musiikki Kitarakuoro

Su 18.11 klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Timo Kangasmaa
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki Manu ja Aila Bollström, Regina Åkerlund

Su 18.11 klo 17:30 Seurakunnan virallinen syyskokous

To 22.11 klo 18:30 Rukous-/rakentumisilta Apostolienteot luku 22

La 24.11 klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 25.11 klo 16:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Erkki Marjasvaara
Puhe: Ilari Luoma
Musiikki: Anita Kinnunen ja Terttu Kasurinen

LOKAKUUN OHJELMA

Su 7.10. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Pirkko Röntynen
Puhe: Aarne Annala
Musiikki Karoliina Leikkari

To 11.10. klo 18:30 Rukous-/rakentumisilta
Apostolien teot luku 19

La 13.10. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 14.10. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Johannes Grönroos
Puhe: Ari Kasurinen
Musiikki Kitarakuoro

Su 21.10. klo 16:00 Jumalanpalvelus
Juonto: Anita Kinnunen
Puhe: Timo Kangasmaa
Musiikki Erkki Marjasvaara ja Manu Bollström

To 25.10. klo 18:30 Rukous-/rakentumisilta Apostolien teot luku 20

La 27.10. klo 11:45 Hartaus ja klo 12 ruokakassienjako

Su 28.10. klo 16:00 Jumalanpalvelus ja ehtoollinen
Juonto: Manu Bollström
Puhe: Erkki Marjasvaara
Musiikki Anita Kinnunen ja Terttu Kasurinen

 

Jos haluat keskustella tai tiedustella jotain, niin voit ottaa yhteyttä numeroon 040-4159659!

Lämpimästi tervetuloa mukaan!